Kontakt Lidové tradice a řemesla

Adresa:

Lidové tradice a řemesla, o.p.s.

Zámecká 196,

Uherský Ostroh 687 24

Kontakt:

732 558 971

remesla@uhostroh.cz

 

Provozní doba:

       Po 7:00 - 15:00

Út - Pa  7:00 - 16:30

 

E-SHOP

WEB

 

 FACEBOOK

 KROJ

kroj2

kroj3

material

material2

bannerlidovetradice

 

  • okno1.jpg
  • okno2.jpg
  • okno3.jpg
  • okno4.jpg

 

Jsme obecně prospěšná společnost, která vznikla v roce 2006 díky projektu Středisko školy lidové tvořivosti a řemesel za podpory Strukturálních fondů EU. Jeho cílem je udržet a zejména zachovat a předat tradice tvorby lidového kroje dalším generacím.

Čím se zabývá společnost Lidové Tradice a Řemesla
Jako jedni z mála se zabýváme výrobou krojů a jejich součástí (klobouků, čepení, voniček a dalších) tradičním způsobem a zručné švadleny a vyšívačky dokáží zhotovit kompletní kroj nejen z oblasti Moravského Slovácka, ale i z různých jiných regionů. Spolupracujeme s institucemi, které se odborně zabývají lidovou kulturou a ušité kroje proto odpovídají lidovým tradicím v originálních vzorech výšivek, zdobení a střihu.

Kromě výroby krojů nabízíme zájemcům i opravy, praní a žehlení krojů a krojových součástí. Kroje si u nás můžete nejen nechat ušít, opravit či vyprat, ale pro různé příležitosti je rovněž půjčujeme. Další činností, jíž se zabýváme, je ruční tkaní, kterým vyrábíme vlastní tradiční materiály. Z nich šijeme nejen součásti krojů, ale i konfekci (často podle požadavků zájemců) a vyrábíme bytové doplňky a různé dárkové předměty.

Lidové Tradice a Řemesla - provozovna
V objektu provozovny vznikla i prodejna, v níž si můžete naše rukodělné výrobky zakoupit, případně si je podle svého individuálního návrhu objednat. Kroje i další výrobky zhotovujeme pro děti i dospělé, jednotlivce, skupiny, obce a folklorní soubory. Usilujeme o to, aby byly zachovány tradiční řemeslné techniky, a proto je součástí našeho areálu také školicí středisko se speciálně uzpůsobenými pracovišti pro výuku tradičních lidových technik (krosienka, pletení z proutí, ruční tkaní, paličkování, vyšívání, malba na hedvábí atd.).

Vzdělávací středisko je určeno pro širokou veřejnost, je v něm možno školit až 12 účastníků a prostory jsou využívány i ke konání seminářů, školení a besed. Jsme podporováni městem Uherský Ostroh a Mikroregionem Ostrožsko. Lidové Tradice a Řemesla mají sídlo v atraktivním areálu zrekonstruované části zámku, kulturní památky v Uherském Ostrohu. Všechny návštěvníky zde rádi uvítáme a seznámíme je s historií, symbolikou, výrobou a rozvojem tradic lidových krojů.

vyroba 2

vyroba 1

vyroba 3

vy 2

vy 3

plisvani

 

774 805 683
607 316 390

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 Grafické návrhy

Výroba webových stránek

Propagace regionálních firem

Copyright © 2019. regionem.cz