Kontakt Medové likéry

Adresa:

Mgr. David Czyž - Medové likéry

Nýdek 559,

Nýdek 739 96

Kontakt:

723 615 697

mamaztatom@gmail.com

 

E-SHOP

FACEBOOK

 

 24

23

25

26

27

28

29

bannermedovelikery

  • okno1.jpg
  • okno2.jpg
  • okno3.jpg
  • okno4.jpg

 

 

BORŮVKOVÝ MEDOVÝ LIKÉR

 

Objednávejte zde

 

Tu stela ..
Přenesme se slovy "tu stela" na Těšínské Slezsko, právě takto se v místním nářečí řekne "tady odsud". V srdci Těšínského Slezska mezi kopci Stožek, Poledná a Čantoryje najdete malebnou obec Nýdek, stranou od hlavního tahu na Slovensko, stranou od uspěchaného světa, se svými spícími rytíři v majestátné Čantoryji.

Právě tady pro Vás vyrábíme od roku 2003 v malé rodinné likérce originální medové likéry St. Ambrosius a od roku 2013 také sirup s propolisem z přírodního hnědého cukru.

S láskou a úctou k tradicím…

 

A jak to bylo doopravdy?
K výrobě medových likérů mě přivedlo včelaření. Je to úžasný koníček. Kdybych měl jednou větou říct, co mi včelaření dalo, řekl bych, že mě přivedlo blíže k přírodě a k sobě samému. Dnes už se včelaření z časových důvodů nevěnuji.

Ale zpátky k tomu, jak to bylo s našimi medovými likéry. Na Těšínském Slezsku si lidé pro sváteční chvíle připravovali "miodulu" - nápoj z alkoholu a medu. Vzpomínám si, že jsem jako kluk asistoval taťkovi při výrobě několika lahví tohoto moku na svatbu našeho bratrance. Dříve bylo zvykem, že si svatebčané nosili na hostinu vlastní alkohol a většinou to byla Miodula nebo Vařonka.

Jako včelař jsem měl vlastní propolis a med. Jednou mě napadlo, že by se propolisová tinktura mohla využít i nějak jinak než na rány a kloktání. Postupně jsem zkoušel najít optimální chuť a technologický postup výroby medového likéru s propolisem. Mé okolí mi ochotně pomáhalo s degustací a cennými postřehy.

Komu ale skutečně vděčím za to, že se z koníčku stala živnost, je můj soused. Ten mi po jedné takové ochutnávce řekl v našem nářečí: "David, nierobiym se błozna, ale być tebóm, tak tóm propolisówke wyrobióm." A já souseda poslechl..

 

 

 

1

3

4

6

8

10

2

    

 

774 805 683
607 316 390

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 Grafické návrhy

Výroba webových stránek

Propagace regionálních firem

Copyright © 2019. regionem.cz