Kontakt Najdemto.cz

info blok levy

 

 

 facebookikona    instagramikona

TRUTNOV

 

 

Trutnov je město v Královéhradeckém kraji v severovýchodních Čechách. Město Trutnov leží v Krkonošském podhůří na řece Úpě. Žije zde přibližně 30 tisíc obyvatel a má rozlohu 10 336 ha. Podle počtu obyvatel je 35. největším městem České republiky a podle katastrální rozlohy dokonce 16. největším. Historické jádro města je městskou památkovou zónou.

Mezi nejznámější kulturní akce pořádané ve městě patřil mezinárodní hudební festival Trutnov Open Air Festival (později TrutnOFF Open Air Festival), známý také jako “Východočeský Woodstock”. Z průmyslového odvětví město proslavila kožešnická výroba KARA Trutnov.

 

Trutnovské městské jádro je tvořeno kromě kostela, radnice a bývalého hradu přibližně 150 měšťanskými domy uspořádanými do bloků. V málo pozměněné podobě se dodnes dochoval systém uliční sítě spolu s tvarem téměř čtvercového náměstí. Z jeho rohů vybíhají paralelní ulice, které se před někdejšími městskými branami spojují. Další důležitá ulice vybíhá podél někdejší radnice uprostřed severní fronty náměstí. Trutnovské městské hradby byly uzavřeny třemi branami – Horní (Pražskou), Střední (Horskou) a Dolní (Slezskou).

V roce 1990 bylo zmíněné území prohlášeno městskou památkovou zónou.

bannezeleninadrinks

 

774 805 683
607 316 390

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 Grafické návrhy

Výroba webových stránek

Propagace regionálních firem

Copyright © 2019. regionem.cz