bannersvetlahora

 

IMG 20201004 094707

 

 

Spolek BD Světlá Hora je neziskovou organizací, kterou jsme založili za účelem cílené pomoci především v oblasti bydlení pro všechny naše spoluobčany, kteří si nejsou schopni pomoci sami, nebo jim není schopna pomoci rodina, protože ji prostě nemají a bohužel jim ve většině případech není schopen pomoci ani stát. Chceme a budeme se zaměřovat především na děti, které odchází z dětských domovů a nemají kam odejít. Především jim chceme zajistit první - "startovací" bydlení , pomoci s vytvořením základních životních návyků a řešením každodenních povinností a starostí, pro nás "ostatní" běžnými věcmi, jako je placení složenek, řešení smluv, hospodaření s penězi, styk s úřady apod. Jednou větou - "pomoci těmto dětem postavit se na vlastní nohy" a neskončit na ulici, jako bezdomovci nebo drogově závislými , ale stát se úspěšnými mladými lidmi. Vedle dětí z dětských domovů jsou to dále i maminky samoživitelky, které se ocitly ve složité životní situaci a potřebují na přechodnou dobu poskytnout bydlení. Budeme se ve spolupráci s dalšími organizacemi snažit pomoci i lidem bez domova, kteří o naši pomoc budou stát a obecně neodmítneme nikoho, kdo to bude opravdu potřebovat.

Název spolku vznikl podle našeho prvního projektu v obci Světlá Hora, kde jsme zakoupili bytový dům, jehož rekonstrukcí vznikne prvních 11 bytových jednotek. Na tento projekt se nám povedlo získat dotační titul v rámci programu "Sociální bydlení II". Pevně věříme, že v názvu Světlá Hora naši klienti objeví to "světlo" na konci cesty své nelehké životní situace a že tento první projekt je jen počátkem a zrodem rozvíjejícího se spolku s dalšími a dalšími projekty a přibývajícími byty a službami, které budeme pro naše klienty zajišťovat.

Samozřejmě přivítáme ve spolku všechny nadšence a dobrovolníky, kteří by se k nám rádi přidali a pomohli nám ve všech aktivitách a rozvoji spolku. Nejedná se jen o firmy, sponzory, dárce, ale i o jednotlivce, kteří nám pomohou fyzicky s budováním dalších projektů, přímou prací s klienty. Proto neváhejte a přidejte se k nám, někdy pomůže jen velmi málo, jen dobré slovo, rada, již nepotřebná skříň, hrnečky po babičce ....... :-) A navíc můžete získat nejen dobrý pocit z nezjištné pomoci, ale také nové přátele či dokonce novou rodinu !

 

Jak nám můžete pomoci!?
HLEDÁME

Investory

Sponzory

Dárce

Nadšence

Dobrovolníky

Všechny ty, kteří by se rádi zapojili.
Na projekt ve Světlé Hoře, kde bude 11 bytů máme schválený dotační titul, ale potřebujeme investora na průběžné financování projektu formou půjčky. Pokud máte zájem, kontaktujte nás na tel.: 775269268. Dále jsme na podporu bydlení pro děti odcházející z dětských domovů vyhlásili veřejnou sbírku, kdy kdokoliv z vás může přispět jakoukoliv částkou na transparentní účet vedený u Fio bank – č.ú.: 2901958426/2010. Ze získaných prostředků budeme pronajímat, pořizovat a rekonstruovat byty a domy, které budou sloužit právě především dětem odcházejícím z dětských domovů jako startovací bydlení. Pomoci nám můžete nejen finančně, ale hledáme i pronájem dostupných bytů, dobrovolníky i stavební firmy na rekonstrukce, potřebujeme i vybavení bytů, tedy nábytek, kuch.linky, spotřebiče a v neposlední řadě dobrovolníky na práci s těmito „dětmi“. Pokud byste měli zájem a chtěli se o možnosti, jak nám pomoci, vědět více a nebo se chtěli informovat blíže na naší veřejnou sbírku, tak nám zavolejte na 775 269 268 nebo nám napiště na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Vyhlášená veřejná sbírka
transparentní účet: 2901958426/2010

 

 

Kontakt BD Světlá Hora

Kontakt:

Ing. Zbyněk Šagát

775 269 268

zbynek.sagat@seznam.cz

 

WEB

 

 

 

IMG 20201004 094707

IMG 20201004 095004

IMG 20201004 094732

IMG 20201004 094953

 

774 805 683
607 316 390

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 Grafické návrhy

Výroba webových stránek

Propagace regionálních firem

Copyright © 2019. regionem.cz