Kontakt Najdemto.cz

info blok levy

 

 

 facebookikona    instagramikona

HOSTINNÉ

 

 

Hostinné, německy Arnau, je město v okrese Trutnov v Královéhradeckém kraji v severovýchodních Čechách. Hostinné leží v Krkonošském podhůří na soutoku řeky Labe a potoku Čistá. Žije zde přibližně 4 400 obyvatel. Město má rozlohu 806,15 ha.

Uprostřed náměstí se pak nachází barokní morový sloup postavený v roce 1678 jako ochrana města před morovou nákazou. Kousek od náměstí se nachází děkanský kostel Nejsvětější Trojice, který je současně nejstarší architektonickou památkou ve městě. V jeho těsném sousedství stojí renesanční fara z roku 1525 s fasádou zdobenou sgrafity.

Za zhlédnutí stojí i františkánský klášterz roku 1684. Klášter je od roku 2012 nově zrekonstruovaný a otevřen veřejnosti. Nachází se v něm Městské muzeum, Galerie antického umění a Městská knihovna.


Zámek Hostinné byl postaven v 1. polovině 16. století na místě tvrze, obnoven po požáru roku 1610, později opuštěn, poté upraven na přádelnu a v roce 1836 na papírnu.

K sochám obrů umístěným na radnici se váže stará pověst. Obři, z nichž jeden je pekař a jeden řezník, za dávných časů žili v lesích v okolí města. Když dostali hlad chodívali do města krást jídlo a loupit dobytek. Zastavit je nemohly ani hradby vystavěné kolem celého města. A tak se jednou obyvatelé domluvili, namazali nad večerem hradby smolou a když pak obři hradby přelézali přilepili se. Lidé nemohoucí obry chytili a na památku je umístili na radnici.

Ve městě jsou dále kříže, kapličky, památníky a další.

baner spetlova

 

 

 

 

 

774 805 683
607 316 390

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 Grafické návrhy

Výroba webových stránek

Propagace regionálních firem

Copyright © 2019. regionem.cz