Kontakt Najdemto.cz

info blok levy

 

 

 facebookikona    instagramikona

ÚŠTĚK

 

 

Úštěk je město v Ústeckém kraji, 17 km severovýchodně od Litoměřic. Je tvořeno malým historickým jádrem, dvěma předměstími a 21 vesnickými místními částmi. Vlastní město leží na výrazném pískovcovém návrší v nadmořské výšce kolem 240 m na rozhraní CHKO České středohoří a Kokořínsko. Městem prochází silnice č. 15 a železniční trať č. 087 spojující Litoměřice s Českou Lípou. PSČ zdejší pošty je 411 45. Podle úředních informací trvale žije na území města přibližně 2 900 obyvatel.

Nejhodnotnější částí města je jeho střed s mnoha zachovalými pozdně gotickými měšťanskými domy, prohlášený památkovou rezervací. Proto byl Úštěk nejednou využit jako kulisa k filmům. V okolí města je krásná krajina s několika rezervacemi a severně od města je veliký rybník Chmelař.

 

V památkové rezeravaci se každoročně začátkem srpna koná tradiční jarmark, jakož i jiné ochotnickými spolky oživené slavnosti. Mezi nejcenější pamětihodnosti obce patří panský dvůr ze 14. století, gotický farní kostel sv. Petra a Pavla, židovská sinagoga, kostel Nejsvětější trojice, jezuitský dvůr.

 

Hrad Úštěk

Zachovalé části hradu (vlastní budova paláce) pochází přibližně ze 14 století. Nižší patrový přístavek na východní straně byl zbudován později, stejně jako schodišťový přístavek, který podle posledních průzkumů v sobě zahrnuje zbytky hradní věže. V 18 století byl hrad upraven, postaven komín a využíván jako sladovna.

baner ankass vcely

 

 

 

 

 

774 805 683
607 316 390

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 Grafické návrhy

Výroba webových stránek

Propagace regionálních firem

Copyright © 2019. regionem.cz