Kontakt Najdemto.cz

info blok levy

 

 

 facebookikona    instagramikona

bannerbilov

bannerhabanson

koreni banner 780x450 200903

logopanmachacek

 

baner wudy

 

 

 

 PLZEŇSKÝ KRAJ

 

 

plzensky

Plzeňský kraj leží na jihozápadě Čech, v jižní části Západočeského kraje. Na severozápadě sousedí s Karlovarským krajem, na severu má kratičký úsek společné hranice s Ústeckým krajem, na severovýchodě hraničí se Středočeským krajem, na jihovýchodě s Jihočeským krajem. Nejdelší úsek společné hranice má s německou spolkovou zemí Bavorsko (Bayern) na jihozápadě.

V kraji působí řady významných firem z oblasti strojírenství (např. Škoda Transportation, TS Plzeň), výroby alkoholických nápojů (Bohemia Sekt Starý Plzenec, Stock Plzeň, Pivovar Prazdroj), keramické výroby, energetiky (Plzeňská teplárenská, Plzeňská energetika). V kraji působí také řady zemědělských firem a společností v oblasti obchodu a služeb.

 Plzeňský kraj se může pyšnit mnoha nej… v České republice. Za zmínku stojí X5 Rotunda sv. Petra a Pavla ve Starém Plzenci X5, která patří mezi nejstarší celistvě dochované architektonické památky na českém území. Dále se zde nachází nejstarší letiště v České republice – Plzeň-Bory. Najdete tu také mistrovská sakrální díla stavitelů Santiniho a Dientzenhofera, jako například Klášter v Kladrubech s kostelem Nanebevzetí Panny Marie založený roku 1115.

V průběhu celého roku se na různých místech regionu koná řada kulturních a společenských akcí. V jarním období jsou to především Slavnosti svobody pořádané k výročí osvobození naší země americkou armádou za 2. světové války. Pravidelnými akcemi jsou také tradiční jarmarky a trhy spojené s ukázkami středověkých řemesel a šermířských turnajů.

bannerpoteseniveskle

 

Logo 1 prhledn pozad

 

banercukrarnatouskov

83889028 2568950980055137 6238596213990490112 n

bannermarmelady

bannerudolicko

bannerspravka

banneriobleceni

bannersatirshop

 

 

 

774 805 683
607 316 390

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 Grafické návrhy

Výroba webových stránek

Propagace regionálních firem

Copyright © 2019. regionem.cz